دفاع تمام قد از پژمان جمشیدی

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، حمله لفظی یک خبرنگار به پژمان جمشیدی بازیگر سینما و تلویزیون با انتقاد شدید در فضای رسانه ای و خبری همراه بوده است. بسیاری معتقدند انتقاد اجرا شده از جمشیدی در جشنواره فجر غیر منصانه است.

دفاع تمام قد از پژمان جمشیدی

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، ماجرا از آنجا آغاز شد که در نشست خبری فیلم خط فرضی که پژمان جمشیدی در آن نقش آفرینی کرده، یکی از وبلاگ صنعت چاپ به شدت از جمشیدی انتقاد کرد و گفت که نه در فوتبال و نه در سینما پیروز نبوده است. این خبرنگار مدعی شده بود جمشیدی به دنبال دیده شدن است.

خبرنگار ادعا های تند و تیز غیرمحترمانه ای بیان کرد که با واکنش آزیتا حاجیان روبه رو شد بازی جمشیدی او را در فیلم خط فرضی را ستود و گفت: انصاف نیست که بازی درخشان پژمان را نادیده می گیرید.

آن خبرنگار نیز با صدای بلند از بین صندلی های سالن به گذشته پژمان جمشیدی، بازی های او در تئاتر اشاره کرد و سپس گفت: این که فردی مثل پژمان جمشیدی در یک میهمانی با پیمان قاسم خانی آشنا شده باشد، برای بازیگری او کافی نیست و باید در این زمینه تمرین بیشتری انجام دهد؛ صحبت هایی که خیلی زود با واکنش بسیار منفی در شبکه های اجتماعی روبرو شد.

پژمان جمشیدی با آرامش با این حمله لفظی برخورد کرد. او فقط ادعای خبرنگار را رد کرد و گفت: اصلاً زندگی آن طوری که شما فکر می کنید برایم اهمیت ندارد؛ در روزگاری که دوستان مان یکی پس از دیگری با دنیا وداع می کنند برای چه باید این طور با همدیگر برخورد کنیم. من در سینما به دنبال دیده شدن نیستم. وقتی اولین بار در سینما از من تعریف کردند، یک ساعت بعد خبر فوت علی انصاریان را شنیدم...

پژمان جمشیدی در بیش از سی فیلم و سریال و نزدیک به بیست تئاتر نقش آفرینی داشته است. او سالها در پرسپولیس و مدتی هم در تیم ملی فوتبال کشورمان بازی کرده است. کارنامه ای که خود گویاست و نشان می دهد که او در هر دو عرصه پیروز بوده است.

واکنش ها به تحقیر پژمان جمشیدی

اما در محافل رسانه ای نیز این حمله شخصی به پژمان جمشیدی مورد انتقاد قرار گرفته است. برخی منتقدان سینما از حضور او در این عرصه تجلیل کردند؛ و بسیار هم از توهین به این بازیگر ابراز تاسف کرده اند.

صادق لواسانی، فعال رسانه ایی، در این باره نوشت: اگر ⁧ علی انصاریان ⁩ امسال در ⁧ جشنواره فیلم فجر ⁩ بود، خیلی از این هایی که براش غش و ضعف می کنند، گریه اش را در می آوردند؛ همان کاری که سال ها به صورت علنی و در خفا با ⁧ پژمان جمشیدی ⁩ کردند و می کنند.

رضا ساکی نویسنده و فعال رسانه ای هم در رشته توئیتی به دفاع از پژمان جمشیدی پرداخت. او همچنین از عملکرد محمد گبرلو مجری نشست خبری جشنواره انتقاد کرد.

ساکی نوشت: با احترام به سابقه آقای گبرلو باید عرض کنم ایشان بسیار اشتباه کردند که چنین چیزی را به عنوان پرسش، خطاب به آقای جمشیدی خواندند. این چیزی که طرح شد، پرسش نبود و کسی که آن را پرسیده است از خبرنگاری سینما چیزی نمی داند و آقای گبرلو نباید هر چیزی را به عنوان پرسش دستش دادند بخواند. آن هم پرسشی که سینمایی نیست و شخصیت فرد را مورد خطاب و قضاوت قرار می دهد.

او از بازیگری پژمان جمشیدی تمجید کرد و نوشت: سال 96 وقتی اسم پژمان جمشیدی به عنوان نامزد بهترین بازیگر مکمل خوانده شد برخی خندیدند، اما بازی او در فیلم سوتفاهم شاهکار بود و لایق جایزه حتی.

به عقیده ساکی جشنواره یک عذرخواهی رسمی به آقای جمشیدی بدهکار است.

حمیدرضا ابک با بیان اینکه مسخره کردن بازیگر ها و سلبریتی ها امری رایج است، اما معتقد است در مورد پژمان جمشیدی عناد سیستماتیک وجود دارد و او هر کاری کند تحقیر می شود.

بسیاری از کاربران به این نکته اشاره کرده اند که پژمان جمشیدی هم در فوتبال و هم در سینما پیروز بوده است. کاربری نوشته است: آن خبرنگار تصور کرده که پژمان جمشیدی را مسخره کرده که گفته در فوتبال به جایی نرسیده است. پژمان آرزویش پوشیدن شماره 17 فرشاد پیوس در پرسپولیس بود که به آن رسید. به پیراهن شماره 10 هم رسید! در حد معقول هم با وجود مهدوی کیا در تیم ملی بازی کرد. چطور می شود گفت که به جایی نرسیده؟!

ابراهیم داروغه زاده از فعالان حوزه سینما و دبیر پیشین جشنواره فیلم فجر هم از پژمان جمشیدی تجلیل کرد و نوشت: از خاطرات تلخ جشنواره فیلم فجر: دوره 36، وقتی خانم طائرپور اسم پژمان جمشیدی را به عنوان کاندیدای بهترین بازیگر مَرد نقش مکمل برای فیلم سوءتفاهم خواندند، برخی از وبلاگ صنعت چاپ به نشانه تمسخر خندیدند. حالا پژمان دوست داشتنی از پر فروش ترین بازیگران سال های اخیر سینمایی ایران است

فرهاد عشوندی روزنامه نگار هم واکنش پژمان به ماجرا را ستوده و نوشته است: این پژمان جمشیدی که امروز تو کنفرانس خبری فیلم خط فرضی دیدیم، پخته ترین و تحسین برانگیزترین نمونه از یه فوتبالیست و سینماگر ایرانیه از یاد نبریم همین امسال مهدویان و سال قبل حاتمی کیا و حجازی فر سر سئوالات مودبانه تر از این فقط بزن بزن نکردن دمت گرم رفیق

احسان محمدی فعال رسانه ای نیز از ادبیات تحقیر انتقاد کرده و معتقد است: هیچ کس با تحقیر دیگران به احترام و بزرگی نمی رسد و موجود خفنی هم نمی شود! پژمان جمشیدی در پرسپولیس ستاره نبود، اما می جنگید و به تیم ملی هم رسید، در سینما هم ادعا نکرده آل پاچینو و رابرت دنیرو است. این سوال یا نقد کیفیت یک بازیگر نیست، عقده گشایی رسمی است

منبع: فرارو

به "دفاع تمام قد از پژمان جمشیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع تمام قد از پژمان جمشیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید