اعطای وام 10 میلیونی به سرپرستان مبتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، تهران (پانا) - وزیر امور اقتصاد و دارایی از کمک بانک های قرض الحسنه به آسیب دیدگان کرونا از هفته آینده خبر داد.

اعطای وام 10 میلیونی به سرپرستان مبتلا به کرونا

احسان خاندوزی در توئیتی نوشت: با هماهنگی اجرا شده، بانک های قرض الحسنه از هفته بعد به کمک سرپرستان خانوارهایی می آیند که به علت کرونا بستری شده و از کسب و کار باز خواهند ماند. از روز شنبه تمام سرپرستان خانوارهایی که به خاطر کرونا بستری می شوند، اطلاعات آنها به وزارت اقتصاد به صورت آنلاین منتقل می شود و ما اطلاعات را در اختیار بانک های قرض الحسنه قرار خواهیم داد و خانواده سرپرست خانوار برای اخذ تسهیلات 10 میلیون تومانی قرض الحسنه می توانند به بانک مراجعه کنند.

عباس مرادپور، سرپرست معاونت بانک و بیمه وزارت اقتصاد هم درباره جزئیات این وام گفت: به سرپرستان خانوار که به علت کرونا در بیمارستان بستری شده اند و فاقد شغل و درآمد ثابت هستند، تسهیلات 10 میلیون تومانی قرض الحسنه پرداخت می شود.

وی افزود: وزارت اقتصاد، اطلاعات مربوط به این افراد را از وزارت بهداشت دریافت و با اطلاعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تطبیق داده و مشمولان را شناسایی می کند. در صورتی که افراد مشمول این طرح باشند، با پیامک یا تلفن به آنها اطلاع داده می شود.

این مقام مسئول تاکید کرد که هموطنان به بانک ها مراجعه نکنند و در صورتی که مشمول طرح باشند، از طرف بانک های مهر اقتصاد ایران و بانک رسالت با آنها تماس گرفته می شود.

مرادپور ادامه داد: این وام سه ساله با اقساط ماهانه حدود 300 هزار تومان است. ضمانت وام بر اساس اعتبار سنجی افراد است و اگر خوش حساب باشند، سعی می کنیم حداقل تضمین ها را از آنها بگیریم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اعطای وام 10 میلیونی به سرپرستان مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای وام 10 میلیونی به سرپرستان مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید