تجویز دگزامتازون برای ترامپ ، او سوار خودرو به میان هوادارانش رفت

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که بعد از تایید ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان نظامی والتر رید در شمال پایتخت منتقل شده، برای دقایقی از این بیمارستان خارج شد تا سوار بر خودرو جلوی گروهی از هوادارانش برود که بیرون این بیمارستان برای حمایت از او تجمع کرده بودند.

تجویز دگزامتازون برای ترامپ ، او سوار خودرو به میان هوادارانش رفت

به گزارش بی بی سی؛ پزشکان گفته اند حال دونالد ترامپ خوب است و شاید بتواند از فردا به کاخ سفید برشود. آن ها درباره نتیجه اسکن قفسه سینه او توضیحی نداد، اما گفته اند به او دگزامتازون تجویز کرده اند که می تواند احتمال مشکل ریوی را مطرح کند.

ترامپ دقایقی قبل از این حضور اعلام نشده اش، یک پیام ویدیویی در توییتر منتشر کرده بود و گفته بود برای هوادارانش که بیرون بیمارستان جمع شده اند یک سورپریز کوچک دارد.

رئیس جمهوری آمریکا در این ویدیو هم چنین گفته است که بیمارشدن اش به او خیلی درباره ویروس کرونا آموخته است.

او گفته: سفر خیلی جالبی بوده. خیلی درباره کووید19 یاد گرفتم. با رفتن به مدرسه یاد گرفتم. این مدرسه واقعی است؛ و من متوجه ام. چیز خیلی جالبی است؛ و به شما درباره اش خواهم گفت.

روز یک شنبه پزشکان بیمارستان نظامی والتر رید گفتند که شاید تا فردا بتوان او را مرخص کرد.

آن ها تاکید کردند که حال ترامپ خوب است و فقط علائم خفیفی دارد و شاید از فردا بتوان درمان او را در کاخ سفید پیگیری کرد.

در کنفرانس خبری روز یک شنبه دکتر شون کانلی، پزشک رئیس جمهوری آمریکا، به نمایندگی از تیم پزشکی او گفت ترامپ در دو روز گذشته دو بار دچار کاهش اکسیژن رسانی شده است؛ یک بار به زیر 94 و یک بار به زیر 93 درصد.

دکتر کانلی گفت با اینکه ترامپ تنگی نفس نداشته و اصرار داشته که به اکسیژن نیازی ندارد، از روی احتیاط به او اکسیژن داده شده است.

این پزشک روز گذشته حاضر نشد به این سوال وبلاگ صنعت چاپ پاسخ بدهد که آیا دونالد ترامپ اکسیژن دریافت کرده است یا نه.

او امروز درباره این که چرا دیروز درباره اکسیژن چیزی نگفت، توضیح داد: من سعی داشتم روحیه بالای تیم پزشکی را نشان دهم، اصل موضوع این است که حال او خیلی خوب رو بهبود است.

دکتر کانلی گفته علائم حیاتی رئیس جمهور آمریکا طبیعی و رو به بهبودند و او تب هم ندارد.

دکتر کانلی همچنین گفت به جز داروی ضدویروس رمدسیویر، برای ترامپ دگزامتازون هم تجویز شده است.

او در باره نتیجه اسکن قفسه سینه ترامپ توضیحی نداد، اما اینکه دگزامتازون تجویز شده می تواند احتمال مشکل ریوی را مطرح کند.

دگزامتازون نوعی کورتون (استروئید) است که معلوم شده در موارد شدید کرونا مانع از واکنش بیش از حد سیستم ایمنی می شود که می تواند کشنده باشد.

در سه روز گذشته به نقل از مقام های مطلع گزارش های ضد و نقیضی در باره شرایط بیماری ترامپ منتشر شده بود.

از جمله مارک مدوز، رئیس دفتر رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه به وبلاگ صنعت چاپ گفته بود که برخی علائم حیاتی دونالد ترامپ در 24 ساعت گذشته خیلی نگران کننده بوده و 48 ساعت آینده برای او حیاتی خواهد بود. او هم چنین گفته بود که ما هنوز در جهت روشنی به سوی بهبودی کامل نیستیم.

ترامپ که 74 سال دارد و چاق به حساب می آید از نظر آسیب پذیری مقابل کووید-19 در معرض خطر بالا قرار گرفته است.

داروی استروئیدی دگزامتازون جان عده بسیاری از مبتلایان به کووید19 را نجات داده. سیستم ایمنی بدن می تواند به نحو خطرناک و مرگ باری موقع مبارزه با ویروس کرونا فعال شود و این دارو این بخش از واکنش بدن را التیام می دهد و آرام می کند. ولی باید به موقع استفاده شود. اگر زیاد زود داده شود، این دارو می تواند توانایی بدن در مبارزه با ویرس را مختل کند و به این ترتیب اوضاع را بدتر کند.

این دارو معمولا در مرحله خفیف بیماری تجویز نمی شود.

پژوهش های اجرا شده در بریتانیا نشان می دهد که فایده این دارو وقتی است که بیماران به اکسیژن نیاز دارند. چیزی که برای مدت کوتاهی برای دونالد ترامپ هم پیش آمد.

سازمان بهداشت جهانی با استفاده از این یافته ها توصیه کرده که دگزامتازون در موارد وخیم و بحرانی استفاده شود.

سطح اکسیژن خون ترامپ به زیر 94 درصد هم کاهش پیدا کرد؛ که این طبق معیار های نظام درمانی بریتانیا، یکی از مشخصه های شرایط وخیم بیماری است.

با این حال این سطح پایین اکسیژن ادامه پیدا نکرد و بین این مرحله که بیمار به اکسیژن کمکی نیاز پیدا کند با شرایطی که مرحله آخر بیماری کووید تلقی می شود، فاصله فراوانی هست.

ما جزئیات کاملی از شرایط ترامپ نمی دانیم، ولی تصورش سخت است که من و شما در حالی که دگزامتازون و رمدسیویر مصرف می کنیم و پادتن آزمایشی به ما تزریق کرده اند، از بیمارستان مرخص شویم. اما در عین حال رئیس جمهور آمریکا امکانات پزشکی ای همیشه در کنارش دارد که من و شما نداریم.

ترامپ دیشب ویدئویی در توئیتر منتشر کرد و در آن گفت خیلی حالش بهتر است و امتحان واقعی در چند روز آینده خواهد بود. او از هوادارانش و کسانی که در مقابل بیمارستان اردو زده اند تشکر کرد.

همسر ترامپ، ملانیا، نیز به کرونا مبتلا شده و در کاخ سفید تحت درمان است.

پس از ابتلای ترامپ، شمار اطرافیان او که به کرونا مبتلا شده اند مرتب بیشتر شده و به نُه نفر رسیده است.

حداقل هفت نفر که هفته پیش در مراسمی با حضور آقا و خانم ترامپ در کاخ سفید شرکت داشتند به کرونا مبتلا شده اند. در این مراسم بیشتر حاضران ماسک نداشتند و فاصله اجتماعی رعایت نمی شد.

از ترامپ که 74 سال دارد به دلیل کم خطر شمردن همه گیری کرونا و بی اعتنایی به ماسک و فاصله گذاری اجتماعی بشدت انتقاد شده است.

فعالیت انتخاباتی ترامپ پس از ابتلایش به کرونا متوقف شده، اما مایک پنس معاون او که آزمایش کرونایش منفی بوده است به تبلیغات انتخاباتی ادامه می دهد.

جو بایدن رقیب ترامپ در انتخابات هم آزمایش کرونایش منفی بوده است و فعالیت انتخاباتی اش ادامه دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کمتر از سی روز دیگر برگزار می شود.

منبع: فرارو

به "تجویز دگزامتازون برای ترامپ ، او سوار خودرو به میان هوادارانش رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجویز دگزامتازون برای ترامپ ، او سوار خودرو به میان هوادارانش رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید