جلسه پایانی دوره صنعتی کاربرد های نانو در صنایع پوشش دهی سطح 30 بهمن ماه برگزار می شود

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، جلسه پایانی دوره صنعتی کاربرد های فناوری نانو در صنایع پوشش دهی سطح روز پنجشنبه 30 بهمن ماه برگزار می شود.

جلسه پایانی دوره صنعتی کاربرد های نانو در صنایع پوشش دهی سطح 30 بهمن ماه برگزار می شود

به گزارش گروه فناوری وبلاگ صنعت چاپ، در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو، سومین جلسه دوره صنعتی کاربرد های فناوری نانو در صنایع پوشش دهی سطح با هدف معرفی توانمندی های فناوری نانو ایران و جهان در صنعت ساخت و ساز به شرکت ها، سازمان ها، جامعه صنعتی و مدیریتی کشور و عموم فعالان و مخاطبان این حوزه با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، همکاری شرکت های فناوری نانو و ارائه نانوفناوران و محققان فعال در صنعت نانوپوشش، روز پنجشنبه 23 بهمن ماه به مدت 6 ساعت برگزار شد.

در ابتدای جلسه رجب علی سراج، رئیس اداره پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت پدکس، کاربرد های نانوپوشش ها در صنایع مختلف را اعلام نمود. وی در ارائه خود به تاریخچه نانوپوشش ها، بازار پوشش دهی نانو، مهندسی سطح، شیوه های مختلف پوشش دهی سطح، مزایای پوشش دهی نانو و کاربرد های پوشش دهی نانو در صنایع مختلف پرداخت.

در ادامه این جلسه بابک رشیدی، مدیر بازرگانی شرکت یارنیکان صالح، ماشین آلات پوشش دهی نانو به روش PVD مورد استفاده در پوشش های تزئینی و سخت تولیدی شرکت را معرفی کرد.

پس از آن سید ایمان حسینی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان دانش پویان ساتیا، کاربرد های فناوری پلاسما در لایه نشانی و پردازش مواد را توضیح داد. وی در ارائه خود ضمن معرفی شرکت دانش بنیان پویان ساتیا، مطالبی در خصوص آشنایی با پلاسما و انواع آن، روش های مختلف لایه نشانی و پردازش های پلاسمایی و محصولات پلاسمایی تولیدی شرکت ارائه کرد.

در بخش بعدی برنامه، سید اسماعیل شکیب، مدیرعامل شرکت کیمیای سعادت صنعت مدرن، پوشش های نانو ساختار تولیدی با دستگاه ARC PVD، مزایا، معایب و کاربرد های آن ها را معرفی کرد.

در بخش رسانه های تخصصی و صنعتی و دیگرحامیان برنامه، کاظمی، دبیر انجمن صنایع آبکاری ایران به معرفی این انجمن پرداخت و عادل خانی، بازرس انجمن خوردگی ایران و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای ضمن ارائه مطالبی در خصوص پوشش دهی های مختلف و نانو، انجمن خوردگی ایران را معرفی کرد.

شایان ذکر است، در آخرین جلسه این دوره که روز پنجشنبه 30 بهمن ماه از ساعت 8 الی 14 به صورت آنلاین برگزار خواهد شد سرفصل های زیر ارائه می شوند:

علاقمندان تا روز چهارشنبه 29 بهمن ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام در این دوره صنعتی از طریق صفحه ثبت نام دوره در سایت ایوند اقدام کنند. فایل های ارائه تمامی جلسات و فیلم کامل دوره پس از دوره در اختیار تمام شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

شرکت در این دوره برای عموم علاقمندان آزاد است و شرکت در این دوره به مخاطبان صنعتی، مدیران، کارشناسان و متخصصان شرکت ها، سازمان ها و صنایع، و همچنین اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی علاقمند و مرتبط به صنعت پوشش دهی سطح توصیه می شود.

در پایان دوره به تمامی شرکت کنندگان گواهی پایان دوره از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اعطا خواهد شد. علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل IPS@nano.ir مکاتبه و یا با شماره 09190399061 تماس حاصل یا از طریق واتساپ پیام ارسال کنند.

شایان ذکر است؛ این رویداد با حمایت معنوی انجمن خوردگی ایران، انجمن صنایع آبکاری ایران، انجمن علوم و تکنولوژی سطح ایران، نشریه پوشش های سطحی و نشریه پیام آبکار در معرفی و اطلاع رسانی به جامعه متخصصین حوزه پوشش دهی سطح در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جلسه پایانی دوره صنعتی کاربرد های نانو در صنایع پوشش دهی سطح 30 بهمن ماه برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه پایانی دوره صنعتی کاربرد های نانو در صنایع پوشش دهی سطح 30 بهمن ماه برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید