دروازه خورشید مادرید

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، آشنایی با دروازه خورشید مادرید

در شهر مادرید به هر قسمت از شهر که بروید یک بنای تاریخی و یک جاذبه گردشگری را خواهید دید. Puerta del Sol یا همان دروازه خورشید مادرید یکی از همان بناهایی است که نمی شود دیدن از آن را از دست داد. با خبرنگاران بیایید تا به شما جالب ترین بخش های دروازه خورشید مادرید را معرفی کنیم و بگوییم از کجا بازدید از این مکان را شروع کنید. کمی که از Plaza Mayor پیاده راه بروید می رسید به دروازه خورشید مادرید؛ معروف ترین میدان مرکزی شهر مادرید که یکی از دروازه های مادرید بوده است و با نقوش خورشید تزئین شده است.

دروازه خورشید مادرید

این بنا فرم کنونی خود را مدیون بازسازی های بزرگی است که در سال های 1854 تا 1860 روی آن اجرا شده است، می باشد. در ادامه بخش های مختلف دروازه خورشید مادرید را تک به تک بررسی خواهیم کرد تا بیشتر با این شاهکار معماری مادریدی آشنا شوید.

خرید بلیط ماهان

Kilometre Zero Stone Slab

دقیقا بیرون از Casa de Correos، می توانید به یک مجسمه سنگی بر بخورید که در پیاده رو قرار گرفته است. در واقع این مجسمه نقطه شروعی در شش جاده ملی اسپانیا بوده است. این مجسمه در سال 1950 در این مکان قرار گرفت. این مجسمه در طول دهه ها دچار خرابی های زیادی شده بود از این رو در سال 2009 این مجسمه با یک نمونه بزرگتر و نو تر از آن جا به جا شد که هم اکنون وقتی به دروازه خورشید مادرید سر بزنید می توانید آن را ببینید.

El Oso y El Madroño

دروازه خورشید مادرید همچنین جایگاه مشهور ترین نماد مرکز اسپانیا یعنی مجسمه بیست تنی یک خرس است که از میوه های درختی در حال خوردن است. این مجسمه نام خود را در واقع از نام حقیقی مادرید یعنی Ursaria گرفته است که در لاتین به معنی سرزمین خرس هاست. بر طبق افسانه ها تعداد زیادی از خرس ها در جنگل های این منطقه زندگی می نموده اند. که با همدیگر به همراه درخت توت فرنگی، تشکیل دهنده نماد شهر مادرید شده اند که در دروازه خورشید مادرید قرار گرفته است.

ساعت دروازه خورشید مادرید

همه بازدید های شما از دروازه خورشید مادرید مطمئنا از ساعت معروف این مکان شروع خواهد شد که دلیل آن نیز حضور این ساعت به عنوان یکی از شخصیت های اصلی روز سال نو می باشد و همچنین سایر رخداد های بزرگی که در آنها ساعت نقش مهمی دارد. چند قرن پیش، بیشتر مردم از ساعت های عمومی به عنوان یک راهنما برای جهت یابی در خیابان استفاده می نموده اند از آن جایی که کمبود ساعت مچی داشتند. اما مشکل آنجا بود که این ساعت به خصوص به درستی کار نمی کرد و باعث دردسر هایی بود.

در آخر کار نیز یکی از افراد ساعت ساز از ارتش پیشنهاد ساخت یک ساعت داد که مسائل را حل می کرد و به درستی نیز کار می کرد. وی ساعتی که ساخته بود را به مردم مادرید اهدا کرد. از سال 1866 که این ساعت در ر نصب گشت هیچگاه از کار نیفتاد و همیشه ساعت را به درستی نشان می داده است. در واقع تما این ماجرا داستانی است که در بین عامه مردم درباره ساعت دروازه خورشید مادرید وجود دارد.

مجسمه ماریبلانسا و پادشاه کارلوس سوم

مجسمه های موجود در دروازه خورشید تنها به اینجا ختم نمی شوند. از دیگر مجسمه های تاریخی دروازه خورشید این مجسمه است که داستان های اساطیری جالبی پشت آن می باشد. مجسمه ای که به ونوس یا دیانا شکارچی ربط پیدا می کند و داستان های جالبی را در خود حفظ نموده است.

کلیسای San Ginés

کمی آن طرف تر از دروازه خورشید مادرید و بغل آن می توانید به این کلیسا برسید. در واقع این مکان یکی از قدیمی ترین نقاط مذهبی در مرکز اسپانیا بوده است. منابع مرتبط با این کلیسا قدمت آن را در حدود قرن نهم میلادی اعلام نموده اند. البته این مکان یک بار به طور کامل نوسازی گشت که مربوط به قرن 17 می شده است. این کلیسا یکی از بخش های جالب و دیدنی دروازه خورشید به شمار می رود که بازدید از آن را به هیچ عنوان از دست ندهید.

بخش های دیگر دروازه خورشید:

  • خیابان Preciados
  • Palacio de Gaviria
  • Tio Pepe
  • Parroquia de Nuestra Señora del Carmen y san Luis obispo

امیدواریم یک بازدید عالی و یک سفر بی نظیر را به دروازه خورشید تجربه کنید. پیشنهاد می کنیم که در کنار کلیسای سنت جیمز به سراغ امتحان کردن شکلات های خوشمزه آن دقیقا در کنار این کلیسا در دروازه خورشید بروید.

در تور اروپا در صورت سفر به کشور اسپانیا و شهر مادرید از این دروازه زیبا دیدن کنید.

جهت بازدید برترین خدمات وبلاگ صنعت چاپ به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

  • تور لحظه آخری مشهد
  • تور گرجستان
منبع: دلتابان

به "دروازه خورشید مادرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروازه خورشید مادرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید