ساختمان تاریخی سپهدار قزوین به نگارخانه تبدیل شد

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، ساختمان تاریخی سپهدار قزوین به نگارخانه تبدیل شد.

ساختمان تاریخی سپهدار قزوین به نگارخانه تبدیل شد

حسین براتی ضمن اعلام این خبر اضافه کرد: با دستور استاندار قزوین، ساختمان تاریخی سپهدار قزوین به عنوان یک بنای تاریخی متعلق به دوران قاجار به عنوان مکانی برای نمایش آثار هنرمندان استان در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین قرار گرفت.

او با بیان اینکه مدت واگذاری این بنای تاریخی 10 سال خواهد بود، شرح داد: در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین با اهتمام و مساعدت دکتر اعلایی استاندار فرهنگ دوست و حامی هنر قزوین و همچنین همراهی و همکمک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تصمیم بر آن شد تا این ساختمان تاریخی تنها با حق استفاده نمایشگاهی در اختیار هنرمندان استان قزوین قرار گیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین این اقدام را در راستای حمایت از هنر و هنرمندان دانست و اضافه کرد: دیده شدن آثار هنرمندان در فضایی تاریخی علاوه بر اینکه به تقویت فضای هنری شهر کمک می کند، موجب فراهم شدن بستری مناسب و مطلوب برای نمایش آثار هنری در میان شهروندان خواهد شد.

این بنای تاریخی در 2 طبقه و در ضلع جنوب غربی چهارراه عمران قزوین واقع شده و از زمان قاجاریه، کوشکی (کاخی کوچک) میان باغ های ضلع شمالی شهر بوده که با توسعه شهرنشینی و از بین رفتن باغ های سنتی همچنان محفوظ مانده است. عمارت سپهدار با شماره 2227 در اسفند 1377 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

منبع: همگردی

به "ساختمان تاریخی سپهدار قزوین به نگارخانه تبدیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان تاریخی سپهدار قزوین به نگارخانه تبدیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید