لاک پشت ها هم پرواز می نمایند در فهرست 30 فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای دنیا

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، منصور دنیای نوشت: فیلم سینمایی لاک پشت ها هم پرواز می نمایند به کارگردانی بهمن قبادی در کنار آثار کارگردانان مطرحی همانند؛ استنلی کوبریک، میلوش فورمن، فرانسیس فورد کاپولا، چارلی چاپلین، ژان رنوار، ترنس مالیک، الیور استون، ارول موریس و ... در فهرست 30 فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای دنیا نهاده شد.

لاک پشت ها هم پرواز می نمایند در فهرست 30 فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای دنیا

فیلم سینمایی لاک پشت ها هم پرواز می نمایند Turtles Can Fly ساخته بهمن قبادی کارگردان سرشناس سینما که تا به امروز در بیش از 100 جشنواره بین المللی حضور داشته و با بیش از 50 جایزه جهانی یکی از پرافتخارترین فیلم های تاریخ سینمای ایران و کُردستان به شمار می رود، اخیراً از طرف سایت تحلیلی سینمایی استاکر Stacker و سایت سینمایی استار لوکال میدیا Star Local Media در کنار آثار کارگردانان شاخصی همانند؛ استنلی کوبریک، میلوش فورمن، فرانسیس فورد کاپولا، چارلی چاپلین، ژان رنوار، ترنس مالیک، الیور استون، ادوارد برگر، ارول موریس و ... به عنوان 30 فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای جهان معرفی شده است.

در مطلبی که به وسیله نویسنده و منتقد سینمایی کاترینا سیروتا Katrina Sirotta در سایت تحلیلی سینمایی استاکر Stacker و سایت سینمایی استار لوکال میدیا Star Local Media با تیتر 30 فیلم برتر ضد جنگ 30great anti-war movies به رشته تحریر درآمده، نوشته شده است: استاکر Stacker در خصوص تاریخچه فیلم هایی با مضمون، لحن یا احساسات سنگین ضد جنگ، تحقیق کرد و 30 مورد از برترین ها را مورد توجه قرار داد. جنگ، موضوع دردناکی است که همچنان در طول تاریخ مطرح بوده است. وقتی گرد و غبار آن فرو می نشیند و عواقب خونین پس از آن آنالیز می گردد، خالقان آثار هنری دیدگاه های ذهنی خود را در خصوص شرایط دهشتناک جنگ به وسیله موسیقی، ادبیات و فیلم ارائه می دهند.

در ادامه این مطلب آمده است: این 30 فیلم برتر، از تفسیر جنگ جهانی اول تنها چند ماه پس از خاتمه جنگ تا نقد جنگ های اخیر و دیدگاه های مدرن درباره رویدادهای تاریخی را شامل می گردد. این فیلم ها نشان می دهند که چگونه کارگردان ها راه های متفاوتی برای کشیدن ریسمان های قلب و انتقال پیغام های خود، با استفاده از درام برای به تصویر کشیدن مصائب جنگ یا حتی گرایش به طنز یا کمدی پیدا نموده اند.

در بخش خاتمهی یادداشت کاترینا سیروتا آمده است: این فهرست، شامل داستان های تخیلی، فیلم های مبتنی بر رویدادهای واقعی، مستند، فیلم های انیمیشن و حتی یک اثر موزیکال است که ثابت می نماید راه های زیادی برای ارائه یک موضع قدرتمند وجود دارد. این فیلم ها به مخاطبان یاری نموده اند تا عواقب جنگ را به یاد بیاورند و چرا صلح همچنان یک هدف مهم است.

در فهرست 30 فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای جهان، شاهکارهایی از کارگردانان سرشناس سینمای جهان قرار دارند که خالقان آنها عبارتند از: استنلی کوبریک، میلوش فورمن، فرانسیس فورد کاپولا، چارلی چاپلین، ژان رنوار، ترنس مالیک، الیور استون، ادوارد برگر، پارک چان ووک، ارول موریس، مایکل چیمینو، الم کلیموف، آری فولمن، آبل گانس، ایسائو تاکاهاتا، کن ایچیکاوا، میخائیل کالاتوزوف، بهمن قبادی، گیلو پونتکوروو، پل ورهوفن، میک جکسون، پیتر ویر، آلن رنس، تری جورج، پیتر دیویس، رابرت آلتمن و جوئل شوماخر.

منبع: فرارو

به "لاک پشت ها هم پرواز می نمایند در فهرست 30 فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاک پشت ها هم پرواز می نمایند در فهرست 30 فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید