لزوم تسهیل ورود و خروج کالا در گمرکات کشور

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، رئیس جمهور گفت: تسهیل ورود و خروج کالا در گمرکات کشور از اولویت های مهم دولت در حوزه تجارت است.

لزوم تسهیل ورود و خروج کالا در گمرکات کشور

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دویست و سی امین جلسه ستاد هماهنگی مالی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار و گزارشی از آخرین شرایط واردات کالا در گمرکات کشور و همچنین موجودی کالا های اساسی در انبار ها و گمرکات و اقدامات اجرا شده برای ترخیص سریع این کالا ها و توزیع آن به بازار مصرف ارائه شد.

روحانی در این زمینه تسهیل ورود و خروج کالا در گمرکات کشور را از اولویت های مهم دولت در حوزه تجارت مطرح نمود و اضافه کرد: ترخیص کالا های اساسی از گمرکات کشور، باید بدون تعلل و در کوتاه ترین زمان همراه با شفافیت از سوی دستگاه های مرتبط انجام و مصوبه ستاد مالی دولت در این زمینه، به طور کامل اجرایی گردد.

وی در این زمینه با اشاره به راه اندازی سامانه جامع تجارت، اعلام کرد: با توجه به موجودی فراوان کالا در گمرکات کشور و پیشرفت هایی که در زمینه ثبت اطلاعات، نحوه ترخیص و تسریع در به حداقل رساندن زمان ترخیص کالا ها حاصل شده است، سرعت بخشیدن به ترخیص کالا های اولویت دار از ضرورت های حیاتی کشور است.

رئیس جمهور همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت را موظف کرد برای تامین کالا های اساسی و احتیاج های بخش فراوری کشور در هماهنگی با وزارت امور مالی و دارائی، وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی بر اساس دستورالعمل ابلاغی برای تسریع در ترخیص کالا های اولویت دار اقدام و گزارش هفتگی از اقدامات اجرا شده در این خصوص را به ستاد هماهنگی مالی دولت ارائه کند.

در این جلسه تاکید شد که با توجه به ابلاغ مصوبات مربوط به برطرف مشکل رسوب کالا های اساسی در گمرک و بنادر و تسهیلات فراهم شده صاحبان کالا باید فورا نسبت به مشخص تکلیف کالا های خود اقدام نمایند.

روحانی اضافه کرد: گرچه تحریم های ظالمانه علیه کشور، دسترسی به ارز را سخت نموده است و بانک مرکزی با کوشش فراوان ارز مورد احتیاج را تهیه نموده و در اختیار واردنمایندگان نهاده های دامی قرار می دهد، اما با تمهیدات اندیشیده شده مسئله ای در تامین نهاده های دامی در امسال نخواهیم داشت.

منبع: جام جم آنلاین

به "لزوم تسهیل ورود و خروج کالا در گمرکات کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تسهیل ورود و خروج کالا در گمرکات کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید