مدال های مهمی که دوچرخه سواری ایران نگرفت

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، تیم دوچرخه سواری بزرگسالان ایران در دو ماده قهرمانی آسیا که در بازی های آسیایی هم وجود دارد، مدال نگرفت و باید دید کمیته ملی المپیک چه تصمیمی در خصوص اعزام رکابزنان به هانگژو2022 می گیرد.

مدال های مهمی که دوچرخه سواری ایران نگرفت

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، مسابقات دوچرخه سواری جاده قهرمانی آسیا در تاجیکستان برگزار گردید و ایران یک مدال نقره و سه برنز کسب کرد.

آخرین دوره ای که مسابقات قهرمانی آسیا برگزار گردید، سال 2019 بود و ایران تنها یک مدال برنز در بخش زنان گرفت و اکنون نسبت به سال 2019 توانسته نتیجه بهتری بگیرد به ویژه اینکه رکابزنان ایران دو سال هم خانه نشین بودند و در مسابقه خاصی شرکت ننموده بودند.

البته مسابقات قهرمانی آسیا 2022 برای رده بزرگسالان از اهمیت بیشتری برخوردار بود چرا که کمیته ملی المپیک تصمیم گیری در خصوص تعداد نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی را به تعیین شدن نتیجه رکابزنان در قهرمانی آسیا موکول کرد.

تیم مردان و زنان ایران در این مسابقات صاحب مدال برنز در ماده تایم تریل تیمی شدند اما در دو ماده تایم تریل انفرادی و استقامت جاده پیروز به کسب مدال نشدند و این در حالی است که در بازی های آسیایی و در بخش جاده، رقابت در همین دو ماده برگزار می گردد و این دو ماده از اهمیت زیادی برخوردار است.

در مسابقات 2022، کشورهایی چون کره جنوبی، چین، چین تایپه و هنگ کنگ شرکت نکردند و ژاپن هم فقط در بخش مردان حضور داشت که البته در تایم تریل تیمی هم شرکت نکرد. از این رو فرصت خوبی برای رکابزنان ایران بود که بتوانند مدال بگیرند اما متاسفانه از دست رفت.

در بخش زنان هم سمیه یزدانی نتوانست مدال برنز خود را تکرار کند و در رده پنجم نهاده شد و این دقیقا مسئله ای است که باید آنالیز گردد چرا یزدانی که یک مدال تاریخی و در یک ماده مهم برای ایران گرفت دوباره پیروز به تکرار آن نشد.

بازی های آسیایی نیز حدود پنج ماه دیگر برگزار می گردد و در آن رویداد با توجه به حضور کشورهای مدعی، به مراتب کار برای کسب مدال سخت تر است.

رکابزنان نداشتن تجهیزات به روز و حضور نداشتن در مسابقات را مهمترین دغدغه خود عنوان نموده اند که فدراسیون باید فکری به حال آن کند چراکه کشورهای دیگر به خوبی در این مسابقات نشان دادند که سرمایه گذاری هنگفتی انجام داده اند تا مدال ها را از دست ندهند و اگر ایران بخواهد به همین صورت ادامه دهد تنها فاصله خود را با کشورهای دیگر را بیشتر می نماید.

در مسابقات قهرمانی آسیا رکابزن قزاقستان که توانست قهرمانی استقامت جاده گردد، تنها 22 سال سن داشت و این نشان می دهد که قزاق ها به خوبی توانسته اند، سرمایه گذاری نمایند.

دو کشور قزاقستان و ازبکستان در رده های زیر 23 سال و جوانان هم بسیار قوی ظاهر شدند.

درست است که این مدال ها می تواند در ایجاد انگیزه دوباره در رکابزنان موثر باشد اما دوچرخه سواری ایران هنوز تا بازگشت به روزهای درخشان فاصله دارد و باید هم هزینه کرد و هم برنامه ریزی منظمی داشت تا بتوان این فاصله را کم کرد. اکنون هم باید دید کمیته ملی المپیک چه تصمیمی می گیرد و با اعزام چه تعدادی از رکابزنان به بازی های آسیایی موافقت می نماید.

کشورهای مدال آور در بازی های آسیایی 2018، قهرمانی آسیا 2019 و قهرمانی آسیا 2022 به توضیح زیر هستند:

مدال آوران بازی های آسیایی 2018

مردان

استقامت جاده: قزاقستان، ژاپن، تایلند

تایم تریل انفرادی: قزاقستان، ازبکستان، ژاپن

زنان

استقامت جاده: کره جنوبی، چین، ژاپن

تایم تریل انفرادی: کره جنوبی، ژاپن، هنگ کنگ

مدال آوران استقامت جاده قهرمانی آسیا 2019

مردان

استقامت جاده: قزاقستان، چین و چین تایپه

تایم تریل انفرادی: هنگ کنگ، چین تایپه، هنگ کنگ

زنان

استقامت جاده: ازبکستان، کره جنوبی، ایران (سمیه یزدانی)

تایم تریل انفرادی: ازبکستان، کره جنوبی، چین تایپه

مدال آوران قهرمانی آسیا 2022 در غیاب کره جنوبی، چین، هنگ کنگ و چین تایپه:

مردان

استقامت جاده: قزاقستان، ژاپن، مغولستان

تایم تریل انفرادی: قزاقستان، ژاپن، ازبکستان

زنان

استقامت جاده: ویتنام، قزاقستان، قزاقستان

تایم تریل انفرادی:قزاقستان، اندونزی، مغولستان

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مدال های مهمی که دوچرخه سواری ایران نگرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدال های مهمی که دوچرخه سواری ایران نگرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید