واکنش مدیر گوگل به تصاویر جنجالی تولید شده از طریق هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، هوش مصنوعی جمینای گوگل از همان روز اول انتشار به دلیل ارائه برخی اطلاعات نادرست مورد انتقاد بسیاری از کاربران قرار گرفت.

واکنش مدیر گوگل به تصاویر جنجالی تولید شده از طریق هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ ، گوگل این سرویس را برای رقابت با ChatGPT شرکت OpenAI عرضه کرد اما از قرار معلوم سرویس هوش مصنوعی گوگل فعلاً مسائلی دارد. به همین دلیل، مدیرعامل گوگل به کارمندان شرکتش درباره این سرویس به صورت غیرمستقیم هشدار داده است تا سریعاً خطاهای آن را حل کنند.

به گزارش Semafor، هفته گذشته، گوگل متوجه شد که سرویس هوش مصنوعی جمینای اطلاعات و تصاویر غلطی درباره موضوعات تاریخی تولید می کند. این خطاها شامل تولید تصاویر نادرست از سربازان نازی، پدران بنیان گذار آمریکا و حتی بنیان گذاران خود گوگل بود.

به همین دلایل، این شرکت توانایی جمینای در تولید تصویر را موقتاً متوقف و از کاربران عذرخواهی کرد. در ادامه اعلام شد که تولید تصاویر از طریق این سرویس دوباره هفته آینده در دسترس قرار می گیرد. اما موضوع به همین جا ختم نشد و حالا مدیرعامل گوگل هم به طور گسترده به صحبت درباره این مناقشه پرداخته است.

بیانیه مدیرعامل گوگل درباره مسائل محتوایی جمینای

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در یادداشتی داخلی به کارمندان گفته است که تصاویر و متن های نادرست تاریخی که از طریق هوش مصنوعی Gemini گوگل ایجاد شده، باعث آزار کاربران شده است.

پیچای در این یادداشت می گوید که کارمندان این شرکت هرلحظه در تلاش هستند تا به پاسخ های متنی و تصویری مشکل دار در اپلیکیشن Gemini رسیدگی کنند؛ بنابراین فعلاً گوگل همه این مسائل را برطرف نکرده، اما در تلاش است که تا جای ممکن این مسائل را حل نماید. پیچای در ادامه می گوید: خطاهای محتوایی جمینای کاملاً غیرقابل قبول هستند، اما هیچ سرویس هوش مصنوعی کامل نیست؛ به خصوص در این مرحله نوظهور از توسعه صنعت. می دانیم که انتظارات از ما بالاست و هرچقدر که طول بکشد، این مسائل را حل خواهیم کرد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش مدیر گوگل به تصاویر جنجالی تولید شده از طریق هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مدیر گوگل به تصاویر جنجالی تولید شده از طریق هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید