وزیر خارجه آمریکا از اقدام ترامپ در ارتباط با هنگ کنگ دفاع کرد

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، مایک پامپئو در توییتی با اتهام زنی علیه حزب حاکم چین و دخالت در امور داخلی این کشور، از اقدام رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با هنگ کنگ حمایت کرد.

وزیر خارجه آمریکا از اقدام ترامپ در ارتباط با هنگ کنگ دفاع کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ صنعت چاپ، وزیر خارجه آمریکا در ادامه مداخله این کشور در امور داخلی پکن، حزب حاکم چین در ارتباط با مسئله هنگ کنگ را مورد انتقاد قرار داد.

مایک پامپئو در توییتی نوشت: حزب کمونیست چین در حال نابود کردن چیزی است که هنگ کنگ را با سایر نقاط چین متمایز می کرد. در نتیجه، رئیس جمهور بر این باور است که رفتار با هنگ کنگ مانند گذشته، دیگر قابل توجیه نیست. آمریکا از خود در مقابل ظلم حزب کمونیست چین دفاع خواهد نمود.

ترامپ روز آدینه در نشستی خبری گفت، به دولتش دستور داده فرایند حذف امتیازات ویژه هنگ کنگ را شروع نمایند. رئیس جمهور آمریکا گفت دیگر این منطقه از مزایای ارجحیت در تبالات مالی برخوردار نخواهد بود و ممکن است شماری از مقامات آن نیز مورد تحریم قرار گیرند.

پنجشنبه گذشته مجمع خلق چین قطعنامه امنیت ملی هنگ کنگ را با هدف تقویت امنیت این منطقه به تصویب درآورد که طبق آن، کمیته کنگره خلق ملی مسئولیت تدوین لایحه ای در مورد امنیت هنگ کنگ را برعهده خواهد داشت. مقامات آمریکایی مدعی هستند که تصویب این قانون در چین باعث محدودیت آزادی و خودمختاری هنگ کنگ خواهد شد.

دولت چین اما می گوید که هدف این لایحه مقابله با براندازی، تروریسم و مقابله با مداخلات خارجی در امور هنگ کنگ است. دولت هنگ کنگ روز پنج شنبه اظهار داشت هر تحریمی یک شمشیر دو لبه است که نه تنها به منافع هنگ کنگ بلکه به اقتصاد آمریکا نیز ضربه بزرگی وارد خواهد نمود.

سیاست یک کشور، دو سیستم یا سیاست چین واحد از سال 1979 تا به امروز موضع رسمی دولت های جمهوری خواه و دموکرات بوده و طبق آن واشنگتن هنگ کنگ و تایوان را بخشی از سرزمین اصلی چین می داند اما آمریکا در عمل طی سال های اخیر با اقداماتی از قبیل فروش تسلیحات پایبندی کامل به این سیاست نشان نداده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزیر خارجه آمریکا از اقدام ترامپ در ارتباط با هنگ کنگ دفاع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آمریکا از اقدام ترامپ در ارتباط با هنگ کنگ دفاع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید