چطور ارزانترین نرخ بلیط هواپیما را پیدا کنیم؟

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، انسان موجودی است اجتماعی و سفر کردن باعث توسعه و تداوم تعاملات اجتماعی او می شود. اما امروزه سفرکردن تفاوت های چشمگیری با گذشته دارد. سفرهای چندماهه با کاروان شتر کاین مقاله نکته هایی در این باره را با شما مطرح می کنیم.

چطور ارزانترین نرخ بلیط هواپیما را پیدا کنیم؟

همهٔ سایت ها را مقایسه کنید

اولین نکته ای که باید در نظر بگیریم بررسی همهٔ گزینه هاست. تقریبا هیچ آژانسی پیدا نمی کنید که همهٔ شرکت های هواپیمایی و هتل های جهان را پوشش بدهد. پس بهترین کار این است که چندین سایت مختلف را بررسی کنید تا بتوانید بهترین نرخ را پیدا کنید. اما این کار بسیار زمان بر است و مقایسهٔ نتایج چندین سایت هم نه تنها ساده نیست بلکه گیج کننده نیز هست. متاسرچ یا ابَرجست وجوگر راه حل این مشکل است. موتورجست وجوی متا مقایسهٔ چندین سایت را بسیار ساده می کند. شرکت هایی مثل اکسپدیا، کایاک، اربیتز و ویگو سالهاست که به این کار مشغولند. در ایران تنها شرکت بین المللی فعال، ویگو است.

پروازهای یکسان از شرکت های مختلف یکجا نمایش داده می شوند و این شما هستید که ارزانترین پرواز را انتخاب می کنید و مستقیما در سایت همان آژانس یا هواپیمایی اطلاعات را وارد و مبلغ را پرداخت می کنید.

آیا مناسب ترین نرخ لزوما همان ارزانترین نرخ است؟

همان طور که احتمالا حدس زده اید، پاسخ منفی است. اگرچه ما همیشه دوست داریم هزینهٔ کمتری برای سفرمان صرف کنیم، اما گاهی شرایط ما اجازه نمی دهد که ارزان ترین نرخ را انتخاب کنیم. برای مثال اگر برای سفرمان محدودیت ساعتی خاصی داشته باشیم، تعدادی از گزینه ها حذف می شوند. پس قدم اول برای پیدا کردن ارزانترین نرخ بلیط هواپیما فیلترگذاری نتایج است. مثلا فقط جست وجو میان پروازهای غیرمستقیم یا فقط پروازهای مستقیم.

چند روز پیش از سفر بلیط هواپیما بخریم؟

قانون یکسانی نمی توان برای این مورد پیشنهاد کرد. اما به چند مورد می توان اشاره کرد:

  • نرخ بسیاری از پروازها با بازهٔ دوماهه باز می شوند. پس حدود 50 روز پیش از سفر زمان مناسبی برای جست وجوست.
  • برای برخی مسیرها، بخصوص مسافت های طولانی مثل شهرهای کانادا، می توانید حتی 5-6 ماه قبل هم بلیط بخرید.
  • اگر برنامهٔ سفت و سختی برای سفرتان ندارید، ممکن است نرخ های باورنکردنی بلیط لحظهٔ آخری هم پیدا کنید.

همهٔ تقویم ها را بررسی کنید!

نرخ گذاری بلیط هواپیما تحت تأثیر موارد زیادی قرار می گیرد. یکی از مهمترین آنها تعطیلات رسمی است. گاهی ممکن است در ایران رویداد خاصی در جریان نباشد. اما در همان تاریخ در کشوری دیگر تعطیلات رسمی یا نمایشگاه خاصی در جریان باشد. اطلاع نداشتن از این موارد ممکن است برای شما گران تمام شود! دو سایت time.ir و timeanddate.com می توانند اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار بدهند.

البته گاهی هم توجه به تقویم مناسبت ها ممکن است برگ برندهٔ شما باشد. چون ممکن است تخفیف های ویژه ای را برای مناسبت های خاص پیدا کنید.

بزرگترین فرودگاه بهترین فرودگاه است؟

باز هم پاسخ منفی است. همیشه برای سفرتان همهٔ فرودگاه های مبدأ و مقصد را بررسی کنید. در ایران کمتر شهری است که چند فرودگاه داشته باشد. اما برخی از شهرهای توریستی مثل پاریس و لندن چند فرودگاه بین المللی دارند. اگر هتل تان را رزرو کرده اید یا منطقهٔ خاصی را در نظر دارید، فاصلهٔ فرودگاه ها تا هتل و دسترسی وسایل نقلیهٔ عمومی را بررسی کنید. گاهی هزینهٔ پرواز به فرودگاه های فرعی به مقدار قابل توجهی کمتر است.

20 کیلو بار همراه؟ واقعا به آن نیاز دارید؟

اگر اهل سبک سفر کردن هستید، بخصوص در پروازهای داخل اروپا و داخل آمریکا، پروازهای ارزان زیادی پیدا می شوند که فقط اجازه دارید یک کیف دستی با خود داخل هواپیما ببرید. در این پروازها اگر کسی نیاز به بار اضافه داشته باشد هزینهٔ آن را جداگانه می پردازد. شرکت های هواپیمایی Vueling ،Easyjet Ryanair و Wizzair جزو شرکت هایی هستند که پرواز بدون بار ارائه می کنند.

این بار اگر قصد سفر داشتید یک بار این نکته ها را مرور کنید. پیدا کردن ارزانترین نرخ بلیط هواپیما کار سختی نیست!

منبع:چطـور

منبع: دیجیاتور

به "چطور ارزانترین نرخ بلیط هواپیما را پیدا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور ارزانترین نرخ بلیط هواپیما را پیدا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید