تیم والیبال زنان ایران در مسیر سقوط

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا با حضور 14 تیم به میزبانی تایلند در شرایطی در حال برگزاری است که دختران والیبال ایران نتایج ناامیدنماینده ای کسب کردند. آن ها در مرحله مقدماتی این مسابقات با تیم های ژاپن و هند همگروه بودند که مقابل ژاپن شکست خوردند. در بازی با هند این تصور به وجود آمد که دختران ایران می توانند با فزونی مقابل حریف از گروه خود صعود نمایند، اما شکست ناباورانه مقابل هند تمامی معاملات را بهم زد. در نهایت تیم ملی والیبال زنان بدون برد و بدون کسب امتیاز از صعود به جمع 8 تیم برتر بازماند.

تیم والیبال زنان ایران در مسیر سقوط

شاگردان رشیدی که از صعود بازمانده بودند برای کسب عناوین نهم تا دوازدهم باید به میدان بروند. آن ها در مرحله دوم رقابت های قهرمانی آسیا مقابل فیلیپین به میدان رفتند و توانستند با نتیجه 3 بر 2 به اولین پیروزی خود در این مسابقات دست پیدا نمایند. دومین بازی دختران والیبال مقابل تیم هنگ کنگ بودند که در آن بازی هم پیروز به کسب پیروزی شدند.

شاگردان رشیدی که با باخت مقابل هند، در شوک این مسابقات به سر می بردند در سومین بازی خود مقابل مغولستان به میدان رفتند و این بازی هم با پیروزی پشت سر گذاشتند تا برای کسب عنوان نهم یا دهم به مصاف تیم چین تایپه بروند.

حضور تیم ملی والیبال بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا به سال 2007 برمی شود و دختران والیبالیست ایران 16 سال است که در این رقابت ها شرکت می نمایند. آن ها در اولین سال ورودشان به این مسابقات در جایگاه دوازدهم قرار گرفتند، در سال های 2011 تا 2015 تیم بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا در جایگاه هشتم قرار گرفتند و یک روند ثابت داشتند.

در سال 2017 بانوان یک پله سقوط کردند و در جایگاه نهم قرار گرفته بودند تا اینکه در سال 2019 رشد محسوسی داشتند و توانستند هفتمی آسیا را کسب نمایند، اما این روند ادامه نداشت و در سال 2023 شاگردان رشیدی نه تنها در جمع 8 تیم برتر قرار نگرفتند بلکه باید برای عنوان نهمی یا دهمی کوشش نمایند که نسبت به سه سال گذشته یک یا دو پله سقوط نموده اند.

عناوینی که تیم ملی والیبال بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا از سال 2007 تا به امروز کسب کردند نشان می دهد این تیم با روند نزولی و صعودی را در تمامی این سال ها توأمان با هم داشته و نتوانسته در روند رشد قرار بگیرد. بدون شک فدراسیون والیبال باید زودتر از این زمان به فکر تیم ملی والیبال بانوان باشد و برای قرار گرفتن این تیم در ریل پیشرفت کاری از پیش ببرد، وگرنه در سال های آینده قطعاً نتایج بدتر از این خواهد شد.

منبع: فرارو

به "تیم والیبال زنان ایران در مسیر سقوط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم والیبال زنان ایران در مسیر سقوط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید