سفیر صلح ایرانی به ازمیر ترکیه رسید

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، بانوی ایرانی در گام دوم خود برای رساندن پیغام صلح در جاده صلح 2020، با پیاده روی راستا صد کیلومتری بین ازمیر به کوش آداسی ترکیه، به جان باختگان زلزله اخیر این کشور ادای احترام کرد.

سفیر صلح ایرانی به ازمیر ترکیه رسید

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ صنعت چاپ؛ بانوی ایرانی در گام دوم خود برای رساندن پیغام صلح در جاده صلح 2020، با پیاده روی راستا صد کیلومتری بین ازمیر به کوش آداسی ترکیه، به جان باختگان زلزله اخیر این کشور ادای احترام کرد.

خانم مهدوی نادر، بانوی ایرانی فعال در امور بشردوستانه و اجتماعی که دومین سفر جهانی خود برای رساندن پیغام صلح را با عنوان جاده صلح 2020 و با پیاده روی در میدان آزادی تا موزه صلح تهران شروع نموده است، درباره گام های دوم خود در ترکیه، گفت: با توجه به راستای که از قبل برای پیاده روی در ترکیه انتخاب شده بود، فاصله 100 کیلومتری شهر ازمیر تا مجسمه دست صلح در کوش آداسی را پیاده روی نموده ام.

وی ضمن ادای احترام به جان باختگان زلزله اخیر ترکیه یادآور شد: متاسفانه اتفاق ناگوار زلزله و سیل در همین راستا حادث شد که انشاالله که حکمتی در آن است و امیدوارم جاده صلح 2020 باعث خیر گردد.

مهدوی نادر درباره ادامه سفرش در جاده صلح 2020 خاطر نشان کرد: انشاالله به همه کشور های جهان سفر خواهم کرد، و در هر کشور بین یک نماد ملی تا یک نماد صلح را پیاده روی صلح خواهم داشت که می تواند یک یا صد ها کیلومتر باشد.

مهدوی نادر از ناپیوسته بودن این سفر ها به دلیل اپیدمی کوید 19 و بسته بودن مرز ها اطلاع داد و با بیان اینکه از به هم پیوستن جاده های صلح، یک جاده صلح جهانی ترسیم خواهد شد، تاکید نمود: قدم هایی که در پیاده روی های صلح برمی دارم با جی پی اس ثبت و فروخته می شوند و در راه آبادانی و یاری به بهبود شرایط زندگی بچه ها و زنان و مردم محروم ایران و جهان هزینه خواهند شد و این کار نیز با نظارت و سرپرستی مستقیم خودم صورت می پذیرد.

وی با بیان اینکه با فروش گام هایش در این سفر، به طرح های خیریه یاری خواهد نمود، گفت: در سه ماه اخیر بخشی از گام هایش توسط خیران و هموطنان عزیز خریداری شده است که مبالغ دریافت شده از خیرین صرف لوله کشی آب در دو روستای محروم بلوچستان و ساخت یک کارگاه صنایع دستی در این شهر شده است که پروژه اخیر نیز تا انتها پاییز امسال به بهره برداری می رسد.

به گفته مهدوی نادر شعار وی در سفر صلح در این کلمات خلاصه می گردد: مردم جهان به امید، امنیت، شادی، برادری، دوستی، عشق و آسایش احتیاج دارند، جهانیی بدون جنگ، بدون تحریم، بدون نژادپرستی و بدون ترس ...

پوپه مهدوی نادر، پیش از این نیز برای ترویج صلح در راستا صلح دور جهان را با دوچرخه رکاب زده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سفیر صلح ایرانی به ازمیر ترکیه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر صلح ایرانی به ازمیر ترکیه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید