دلیل واژگونی بیلبورد بزرگراه کرج، تهران چه بود؟

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، پیمانکار بیلبورد های تبلیغاتی اتوبان کرج-تهران با بیان این که توفان روز های نخست نوروز سال جاری منجر به واژگون شدن یکی از بیلبورد های این محور شده است، گفت: ناایمن بودن و فرسودگی سازه های بیلبورد ها مقاومت آن ها را در مقابل باد شدید به شدت کاهش داده و زمینه ساز اتفاق های خطرناک این چنین شده است.

دلیل واژگونی بیلبورد بزرگراه کرج، تهران چه بود؟

به گزارش ایلنا، علیرضا ربیعی راد فعال حوزه تبلیغات و بهره بردار بیلبورد های تبلیغاتی محور کرج-تهران گفت: ساختار این سازه ها به طور کلی ایراد های اساسی دارد، اما متاسفانه مجوز و اقدام مناسبی برای نوسازی این سازه ها فراهم نشده و به رغم هشدار های پیاپی و اصرار مداوم ما برای کسب مجوز بازسازی این سازه ها تا کنون این زمینه فراهم نشده است.

ربیعی راد ادامه داد: خوشبختانه به علت جهت وزش باد، بیلبورد واژگون شده به سمت حاشیه خلوت اتوبان افتاده است، اما اگر خدای ننموده باد به سمت مخالف می وزید، اتفاق جبران ناپذیری می افتاد و معلوم نبود چه خسارت هایی به بارمی آورد مسببین این حادثه باید شناسایی و مجازات شوند.

او با بیان این که هرچه سریع تر باید نوسازی و تجهیز و استانداردسازی این سازه ها در دستور کار قرار بگیرد، اضافه نمود: هر سال در این فصل توفان های بسیاری ممکن است در تهران و شهر های حومه رخ بدهد و هریم از این سازه های ناایمن و فرسوده همانند یک خطر بزرگ، سلامتی و جان مسافران و عابران پرشمار این بزرگراه را تهدید می نماید.

او بعلاوه گفت: از همه مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خواهشمندم به جای تفسیر های نه چندان واقع بینانه از موضوع، کمر همت به ایمن سازی این سازه های بزرگ تبلیغاتی ببندند. ویدیو های موجود از حادثه به خوبی تهدید بزرگ این سازه ها را نشان می دهد.

پیش از این مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان البرز با تکذیب خبر سقوط بیلبورد تبلیغاتی در نوروز آن را یک آسیب دیدگی توصیف نموده و گفته بود که تابلو های تبلیغاتی حاشیه راه های استان طبق ضوابط ایمنی نصب شده و در مقابل وزش باد شدید تا حدود زیادی مقاوم هستند.

منبع: فرارو

به "دلیل واژگونی بیلبورد بزرگراه کرج، تهران چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل واژگونی بیلبورد بزرگراه کرج، تهران چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید