معماری و عمران

تولید بتن های دوستدار محیط زیست با پسماند

یک شرکت دانش بنیان با کمک نانوفناوری، محصولات بتنی دوست دار محیط زیست از پسماند تولید کرده است که از طبیعت محافظت می کند.

18 اسفند 1399

رئیس جمهوری 99 پروژه ملی عمران و مدیریت شهری را افتتاح کرد

تهران (پانا) - صبح امروز در سی وهفتمین پویش ملی تدبیر و امید برای جهش فراوری، 99 پروژه ملی وزارت کشور در حوزه عمران و مدیریت شهری با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.

5 بهمن 1399

سند توسعه گردشگری طبس تدوین گردد

استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر قرار است از ظرفیت گردشگری طبس استفاده گردد، باید سند توسعه گردشگری طبس تدوین گردد.

19 دی 1399

کلاس ها در مناطق روستایی و عشایری برقرار است ، معلمان با رعایت پروتکل ها در مدارس حضور دارند

مدیرکل دفتر سلامت آموزش و پرورش گفت: کلاس ها بیشتر در مناطق روستایی و عشایری برقرار است که در کنار کلاس ها بسته های آموزشی هم در نظر گرفته شده اند.

23 آذر 1399

آشنایی با جاذبه های گردشگری نیشابور

جاذبه های گردشگری نیشابور با توجه به توسعه صنعت گردشگری، بناهای تاریخی، مذهبی فراوان و آرامگاه مشاهیر بسیار زیاد مورد استقبال قرار می گیرد.

18 آذر 1399

10 فیلم پرفروش اسکارلت جوهانسون؛ روزگار خوش بیوه سیاه

وقتی این روزها به بازیگران زن محبوب فکر می کنیم، معمولا یکی از اولین نام هایی که به ذهنمان می آید اسکارلت جوهانسون است. عمده شهرت و محبوبیت جوهانسون به دلیل بازی در نقش بیوه سیاه درجهان سینمایی مارول است، ولی او علاوه بر اینکه عضوی کلیدی در بین انتقام...

12 آبان 1399

خبرنگاران میزان بدهی بانکی شهرداری تهران حدود 40 هزار میلیارد تومان است

تهران- خبرنگاران- معاون اقتصادی و اقتصاد شهری شهرداری تهران درباره میزان بدهی بانکی این نهاد اعلام نمود: بدون تردید این بدهی حدود 40 هزار میلیارد تومان است.

7 آبان 1399

جاذبه های گردشگری نسبار بلغارستان

شهر تاریخی نسپار بلغارستان ، محلی است که در آن تاریخ با زمان حال زندگی می کند نسپار طبق مقالات مجله خبرنگاران یکی از قدیمی ترین و باستانی ترین شهرهای اروپاست . این شهر قدیمی و باستانی در یک پیوند کوچک با سرزمین اصلی در یک محل عبور باریک قرار گرفته است...

26 مهر 1399

هتل جود پالاس دبی، اقامتگاهی مجلل برای گذراندن تعطیلات

از جمله این امکانات رفاهی که در تک تک اتاق های Jood Palace Hotel Dubai وجود دارد، می توان به تلویزیون ال سی دی با قابلیت گیرنده ماهواره ای، دسترسی رایگان به اینترنت وای فای، دستگاه چای ساز، قهوه جوش و همچنین حمام اختصاصی اشاره کرد.

23 مهر 1399

بهسازی و سامان دهی سنگفرش روستای تاریخی کندوان

معاون میراثفرهنگی آذربایجان شرقی از بهسازی و ساماندهی سنگفرش روستای تاریخی کندوان اطلاع داد.

14 مهر 1399

خانه تاریخی کلانتر از دیدنی های سمنان

قدمت شهر سمنان به ایران باستان باز می شود و در گذشته این شهر بخشی از امپراتوری ماد بوده است. شهر سمنان از نظر بافت تاریخی یکی از شهرهای مهم ایران است.

11 مهر 1399

خبرنگاران آذربایجان شرقی کم ترین تعدیل نیروی کار ناشی از کرونا در کشور را دارد

تبریز - خبرنگاران - سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: این استان کمترین تعدیل نیروی ناشی از کرونا را در سطح استان های کشور دارد.

17 مرداد 1399

استفاده از شرکت های دانش بنیان در شناسایی محدوده های معدنی

سرپرست وزارت صمت گفت: دستورات رئیس جمهور در حوزه فعال سازی معادن غیرفعال و توجه به معادن کوچک و متوسط، سرفصل اصلی فعالیت های بخش معدن است.

4 مرداد 1399

نمای شیشه ای کرتین وال چیست؟ ویژگی ها، مزایا و معایب آن

نمای شیشه ای کرتین وال (Curtain wall Glass) در حال حاضر، دارای اهمیت ساختاری بالایی برای ساختمان های مدرن هستند، زیرا توسط یک سیستم خود ایستا عمل می نماید؛ موردی که به ویژه برای بناهای بلند و آسمان خراش ها از اهمیت بالایی برخوردار است. نمای شیشه ای کرتین وال از...

9 تیر 1399