اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران افتتاح شد

به گزارش وبلاگ صنعت چاپ، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران ضمن اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره فرهنگ، گفت: قطعا چهارم آذرماه در صفحات تاریخی دانشگاه تهران به یادگار ثبت خواهد شد، زیرا سنگ بنای یکی از جشنواره های مهم دانشگاه، یعنی جشنواره فرهنگ، در این روز گذاشته می گردد.

اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران افتتاح شد

وی با تشکر از همه افرادی که در به ثمر نشستن این جشنواره یاری کردند، افزود: از دوستانی که به ما یاری نکردند علی رغم اینکه از آنها خواستیم، نیز تشکر می کنم زیرا این یاری نکردن باعث شد که همت خودمان را بیشتر کنیم و با توکل بیشتر، سختی بیشتری متحمل شویم و نتیجه کار را ببینیم.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به جریانات حوزه فرهنگی، اظهار کرد: کلا ما در حوزه فرهنگ با چنین مشکلاتی درگیر هستیم. اهل فرهنگ همواره در رنج و تب و تاب هستند و این از ویژگی های حوزه فرهنگ است که نباید ما را خسته کند. اگر ما انتخاب نموده ایم در حوزه فرهنگ کار کنیم، باید استقامتمان را بیشتر کنیم و نشان بدهیم که اهالی فرهنگ روی پای خود می ایستند، سختی ها را تحمل می نمایند زیرا به هدفی والا و برتر اعتقاد دارند.

وی افزود: برگزاری اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، قدم مبارکی بود که توسط خود دانشجویان و همکاران دانشگاه تهران برداشته شد. برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند سطح مشارکت فرهنگی دانشجویان را ارتقاء بخشد. کما اینکه در اولین دوره از جشنواره فرهنگ چیزی بالغ بر 6500 تن از دانشجویان شرکت نموده و آثار خود را برای این جشنواره ارسال نموده اند؛ نکته ای که بسیار جای خوشحالی و خشنودی دارد.

دکتر سرسنگی با تاکید بر اهمیت برگزاری جشنواره فرهنگ، بیان کرد: این جشنواره در کنار دستیابی به هدف گسترش سطح مشارکت فرهنگی دانشگاهیان، کارکرد مهم دیگری نیز دارد و آن ایجاد امیدواری و اعتقاد به آینده روشن برای اهالی فرهنگ است. اهالی فرهنگ دانشگاه پیغام روشنی را که از این جشنواره می گیرند، این است که دانشگاه تهران فرهنگ را به رسمیت می شناسد.

وی توضیح داد: فرهنگ یک رکن است و دانشگاه بدون فرهنگ یک واژه ناقص است و ما حتما باید به فرهنگ مانند ابعاد دیگر دانشگاه توجه کنیم. من مطمئنم در سایه توجه اولیای دانشگاه، دانشجویان، اساتید، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه به حوزه فرهنگ، دانشگاه تهران روزگار خوشی را در پیش رو خواهد داشت؛ چه ما باشیم و چه نباشیم.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنانش، اظهار کرد: مهم این است که فرهنگ در دانشگاه نهادینه گردد و دانشجویان دانشگاه تهران در دورانی که در این دانشگاه هستند، بتوانند در یک فضای فرهنگی تحصیل نمایند و در زمان فارغ التحصیلی به عنوان یک فرد شاخص و یک انسان فرهنگی وارد جامعه شوند. بنابراین وظیفه ما است که دانشجویان و فرزندان عزیز خودمان را در دانشگاه، انسان هایی فرهنگی بار بیاوریم. مطمئنم که جشنواره فرهنگ، نقش بسزایی در آن مهم خواهد داشت.

دکتر سرسنگی در انتها سخنانش با اشاره به سنگینی کار در حوزه فرهنگی دانشگاه، از همکاران و کارکنان این بخش تقدیر کرد و گفت: انجام تعداد بسیاری از فعالیت های فاخر فرهنگی در دانشگاه مدیون ایثار و از خودگذشتگی همکاران عزیز ما در بخش های مختلف این معاونت است که من از همه آن ها تشکر نموده و حلالیت می طلبم.

لازم به ذکر است، جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران در راستای اهداف برنامه سوم دانشگاه تهران و به منظور ارتقای اخلاق حرفه ای و ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در محورهای انجمن های علمی دانشجویی، کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی، نشریات دانشجویی، ایده های برتر فرهنگی، آثار و تولیدات فرهنگی و هنری دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان، پژوهش های برجسته در حوزه فرهنگ دانشگاهی و مدیران و کارشناسان برتر فرهنگی برگزار می گردد.

در طول برگزاری اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، باشگاه دانشجویان میزبان غرفه پردیس های مختلف دانشگاه، انجمن های علمی و دانشجویی، کانون های فرهنگی، اجتماعی، هنری و دینی، برگزاری کارگاه های مختلف خواهد بود و هر روز از ساعت 11 تا 14 در ایستگاه جشنواره، در پردیس مرکزی دانشگاه، روبه روی مسجد، برنامه های متنوع فرهنگی برگزار خواهد شد. طی این روزها، رادیوی جشنواره نیز فعال است.

در نگارخانه دانشجو نیز نمایشگاه عکسی از فعالیت های مختلف معاونت فرهنگی دانشگاه تهران روی دیوار رفته است.

همچنین، اختتامیه اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران با معرفی برگزیدگان رشته های مختلف، چهارشنبه 8 آذر ساعت 14 در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

منبع: ویکی گرام

به "اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید